Najkrajšie pláže v Bulharsku

Medzi Slovákmi je Bulharsko jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií. Niet sa čomu čudovať. Vynikajúce ceny, služby na úrovni, dobré jedlo, príjemní ľudia… A čo je najdôležitejšie, takmer 400 kilometrov pobrežia Čierneho mora s množstvom krásnych pláží! Ktoré pláže patria k najkrajším a najobľúbenejším v Bulharsku a oplatí sa ich navštíviť?

Slnečné pobrežie

Prečo slnečné? Pretože v období od mája do októbra tu slnko svieti takmer nepretržite! A práve toto obdobie je to pravé dovolenkové. Preto na Slnečnom pobreží počas leta určite stretnete nejedného Slováka. Pláž, dlhá takmer osem kilometrov s krásnym zlatistým pieskom, je azda najživšie a najnavštevovanejšie bulharské letovisko. Nuda tu nehrozí. Od nočných klubov, reštaurácií a barov, až po rôzne detské zábavné ihriská a trhoviská so suvenírmi – zabavia sa dospelí, aj deti. Okrem toho, Slnečné pobrežie je na skok od krásneho historického mestečka Nesebar, ktoré je súčasťou svetového dedičstva UNESCO.

Zlaté piesky

View of Old Town of Sozopol with Southern Fortress Wall and Tower, BulgariaĎalšie bulharské pobrežie, ktoré svoje meno získalo zaslúžene. Piesok je tu totiž naozaj krásne zlatistý. Podľa mnohých turistov dokonca najkrajší v Európe! Zlaté piesky si obľúbia najmä tí, ktorí majú radi dostatok miesta a pohodu pri mori. Pláž je tu široká takmer 100 metrov a dlhá až 4 kilometre. Blízko sa nachádza mesto Varna, známe svojimi kúpeľami a nočným životom. Navštíviť tu môžete dokonca aj takzvanú „Party street“! Ideálne miesto pre všetkých milovníkov zábavy. Pokiaľ ide o kúpele, tie majú aj liečebné účinky. Miestne minerálne pramene sa užívajú na liečebné kúry.

Sozopol

Milujete históriu a radi si letnú dovolenku spojíte aj s troškou poznávania? V tom prípade je pre Vás ideálne práve bulharské stredisko Sozopol. Sozopolská pláž je totiž priamo pri centre mesta Sozopol a neďaleko sa nachádza aj mestský park. Ak uprednostňujete trošku súkromia, neďaleko tejto pláže sa nachádza aj odľahlejšia, ktorá nie je tak blízko centra mesta. Priamo v meste turistu upútajú stavby z 19. storočia, ktoré sú charakteristické kamenným prízemím a drevenými poschodiami. Polihovanie na pláži tak ľahko môžete vymeniť za kúsok histórie, či nákupy v centre mesta.

Samozrejme, nádherných a niečím zaujímavých pláží je v Bulharsku veľa. Za zmienku stojí napríklad Sveti Vlas, Kranevo, Albena, ale aj mnoho ďalších.

 

FOTO: © Aleksandar Todorovic + Mikhail Markovskiy / Dollar Photo Club

 

Pridaj komentár