Využívajte výhody cestovného poistenia a cestujte s istotou

S neustále sa zvyšujúcimi teplotami sa pomaly blíži aj sezóna cestovania a dovoleniek. Jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií pre Slovákov je Bulharsko. Krajina z Balkánskeho polostrova turistov láka na pokojné pláže, moderné letoviská a priaznivé ceny zájazdov. Na čo však mnohí turisti zabúdajú, je cestovné poistenie. Náhoda si nevyberá a zdravotné ťažkosti, vážny úraz alebo iné nepríjemnosti sa v cudzine môžu prihodiť aj vám. Tieto nepríjemné situácie sú navyše často spojené aj s nemalými výdavkami, ktoré vašu peňaženku určite nepotešia. Cestovné poistenie vám zaručí istotu, že v prípade akýchkoľvek komplikácií vám bude poskytnutá náležitá pomoc a vaše výdavky budú preplatené.

Európsky preukaz poistenca vám cestovné poistenie nenahradí

Slovákov najčastejšie pri dovolenkovaní trápia zažívacie ťažkosti, zápal ucha, ochorenia dýchacích ciest a alergické reakcie. Mnohí dovolenkári sa nevyhnú ani úrazom, zlomeninám či úpalom. Ceny ošetrení akýchkoľvek úrazov či ochorení sa v zahraničí môžu vyšplhať od stoviek až po tisícky eur. Mnohí dovolenkári si myslia, že v takýchto prípadoch im stačí európsky preukaz poistenca. Nie je to však celkom pravda. S týmto preukazom vás síce v európskych krajinách ošetria, ale klient potom musí doplácať za lieky, hospitalizáciu a ostatné nadštandardné úkony. V prípade, že máte uzatvorené cestovné poistenie, hradí poisťovňa tieto náklady za vás. Ďalšou nespornou výhodou cestovného poistenia je asistenčná služba. Ak napríklad na dovolenku do Bulharska cestujete vlastným autom a jazdíte po celej krajine, pri poruche auta vám asistenčná služba dá správne pokyny, ako postupovať v takejto situácií. Asistenčné služby sú klientom dostupné 24 hodín denne v rodnom jazyku. Každá poisťovňa na Slovensku má ceny a rozsah poistného krytia nastavený inak. Cestovné poistenie si však stále môžete vyskladať podľa vašich potrieb a ušetriť viac, než si myslíte.

Vyskladajte si poistenie presne podľa vašich potrieb

Cestovné poistenie vás istí nie len v prípade zdravotných komplikácií. Uzavrieť si môžete aj rôzne pripoistenia a byť tak vďaka nim pripravení na všetko. Často využívané je pripoistenie batožiny a vecí osobnej potreby, ktoré využívajú najmä turisti cestujúci s drahou elektronikou. Rodiny s deťmi určite využijú pripoistenie všeobecnej zodpovednosti, ktoré vás kryje v prípade, ak vy sami alebo vaše dieťa poškodí majetok tretej osoby. Pre aktívnych dovolenkárov je ideálne pripoistenie športových aktivít počas dovolenky, ktoré vás chráni v prípade, že sa zraníte pri výkone špecifických druhov športu.

Ako vidíte, správne zvolené cestovné poistenie vás na dovolenke v Bulharsku kryje v každej situácii. Ďalším nesporným benefitom je rýchlosť a pohodlnosť. Cestovné poistenie si môžete uzatvoriť aj online. Celý proces vám zaberie len niekoľko minút a môžete poistiť nie len seba, ale aj celú svoju rodinu. A potom vám už nič nebráni v tom, aby ste si vašu dovolenku v Bulharsku užili v pokoji a bez stresov s vedomím, že ste pripravení na všetko.

Najvýhodnejšie cestovné poistenie nájdete ľahko a rýchlo

Ak ešte stále váhate, či sa cestovné poistenie oplatí aj vám, možno vás presvedčí vzorový príklad:

  • Štvorčlenná rodina s dvomi deťmi, ktorá cestuje do Bulharska na 10 dní, si cestovné poistenie môže uzavrieť v cene už od 18 eur (poistenie liečebných nákladov a asistenčné služby sú v cene poistenia).
  • V prípade rozšírenia o úrazové pripoistenie a pripoistenie zodpovednosti za škodu, si štvorčlenná rodina môže cestovné poistenie uzavrieť už od 27 eur.

 

Zdroj obrázkov: pexels.com

Pridaj komentár